تبلیغات
شهید مطهری، معلم تمامی زمان‌ها - انسان، اجتماع و آینده

شهید مطهری، معلم تمامی زمان‌ها

انسان، اجتماع و آینده

انسان، اجتماع و آینده


یکی‌از موضوعات مقاله‌نویسی  جشنواره امام علی(ع)، "انسان، اجتماع و آینده" است.

در این رابطه استاد مطهری در کتاب انسان و ایمان سخنان جالب و پرمغزی دارند که می‌تواند راهگشای همکاران مقاله‌نویس باشد.

انسان، اجتماع، آینده


شهید مطهری در این کتاب درباره انسان آینده می‌فرمایند:"انسان آینده، حیوان فرهنگی است نه حیوان اقتصادی. انسان آینده، انسان عقیده و ایمان و مسلک است نه انسان شکم و دامن. طبق دیدگاه استاد مطهری واقعیت انسانی، هرچند همراه و در دامن تکامل حیوانی و مادی او رخ می دهد، به هیچ وجه سایه و انعکاس و تابعی از تکامل مادی او نیست و تعیین کننده سرنوشت نهایی انسان، سیر تکاملی اصیل فرهنگی او و واقعیت اصیل انسانی اوست."

 

شهید مطهری از این جهت به انسان توجه دارند که حیوان تکامل یافته که انسان است، در آینده، با انسان امروزی تفاوت فاحشی خواهد داشت چرا که انسان امروز جز اقتصاد و پول چیز دیگری را نمی‌داند و نمی‌فهمد، انسان امروز انسانی است که عمر خود را صرف جمع‌­آوری ثروت می­‌کند؛ اما انسان آینده از بعد فرهنگی به تمام معنا رشد خواهد کرد و فقر فرهنگی موجود در تمامی ابعاد زندگی بشر به غنای فرهنگی مبدل خواهد شد.

 

همانقدر که از دید استاد، انسان امروز بنده شکم و دامن است و همان­قدر که انسان امروز دربند شهوت و امیال نفسانی خویش است، انسان آینده به برکت ظهور امام زمان(ع) انسانی خواهد بود با عقیده پولادین و ایـمـانی عمیق و استوار که هم همت را بر می‌انگیزد، هم بـازوان و گام‌­ها را محکم می‌کند و هم دل‌­ها را استحکام می‌­بخشد؛ به گون‌ه­ای که حوادث دنـیـا نمی­‌تواند هیچ تزلزلی در آن­ها ایجاد کند، انسانی دستگیر مظلومان و رها از قید و بند شهوات نابجا.

 

انشاءلله که ازآموزه‌های استاد مطهری در آموزش و پرورش درس‌ گرفته و دانش‌آموزانی تربیت کنیم که از نظر شهید بزرگوار انسان آینده باشند و معلمانی تربیت کنیم که خود  در عصر حاضر مانند انسان آینده مد نظر استاد بوده و در جهت ساختن انسان آینده از فرزندان میهن عزیزمان تلاش می‌کنند.

طبقه بندی: شهید مطهری، عکس، کتاب، جشنواره، امام علی(ع)،
برچسب ها:مطهری، انسان، ایمان، انسان و ایمان، اجتماع، آینده، مقاله،

[ یکشنبه 17 خرداد 1394 ] [ 20:32 ] [ مجید ولی‌پور ]

[ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه