تبلیغات
شهید مطهری، معلم تمامی زمان‌ها - فحش دادن به روزه

شهید مطهری، معلم تمامی زمان‌ها

فحش دادن به روزه

فحش دادن به روزه


شهید مطهری در کتاب آزادی معنوی درباره سبک شمردن نماز و روزه حرف‌های جالبی را می‌گویند، ایشان درباره اینکه حق روزه را باید رعایت کرد این‌چنین می‌فرمایند:

" روزه را هم نباید استخفاف کرد و سبک شمرد. بعضی روزه را به شکلی می‏‌گیرند (حالا این شوخی است) که- العیاذباللَّه- اگر من به جای خدا بودم اصلًا روزه اینها را قبول نمی‌کردم. من افرادی را سراغ دارم که این‌ها در ماه رمضان شب تا صبح را نمی‌خوابند اما نه برای اینکه عبادت کنند، بلکه برای اینکه مدت خوابشان پر نشود؛ تا صبح هی چای می‏‌خورند و سیگار می‏‌کشند، اول طلوع صبح که شد نمازشان را می‏‌خوانند و می‏‌خوابند، چنان بیدار می‏‌شوند که نماز ظهر و عصر را با عجله بخوانند و بعد بنشینند سر سفره افطار. آخر این چه روزه‌‏ای شد؟! آدم شب تا صبح را نخوابد برای اینکه در حال روزه حتماً خواب باشد و رنج روزه را احساس نکند. آیا این استخفاف به روزه نیست؟! به عقیده من مثل فحش دادن به روزه است، یعنی‌ ‏ای روزه! من اینقدر از تو تنفر دارم که می‏‌خواهم رویت را نبینم!."

شهید مطهری عزیز برایمان دعا کن تا هم نماز درست و با حضور قلب بخوانیم و هم روزه واقعی بگیریم روزه‌ای که به قول پیامبر فقط تشنگی و گرسنگی کشیدن نباشد.

طبقه بندی: شهید مطهری، اندیشه مطهر، جملات زیبا، ارتباط با خدا، کتاب،
برچسب ها:شهید مطهری، مطهری، سبک شمردن نماز، سبک شمردن روزه، سبک شمردن، نماز، روزه،

[ جمعه 12 تیر 1394 ] [ 19:57 ] [ مجید ولی‌پور ]

[ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه