تبلیغات
شهید مطهری، معلم تمامی زمان‌ها - ایمان مذهبی

شهید مطهری، معلم تمامی زمان‌ها

ایمان مذهبی

ایمان مذهبی


به مناسبت ورود آزادگان در روز 26 مرداد، آزادگان عزیز و جان بر کفی که با اشتیاق کامل در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند و در تلاطم امواج سهمگین حمله‌های دشمن خود را با عقیده و ایمان استوار به خدا سپردند و رفتند ....

در ادامه قسمتی از متن کتاب انسان و ایمان شهید مطهری را در این‌باره می‌خوانیم و علت حضور داوطلبانه و مردانه مردان ایران زمین را در جنگ با کفر بیشتر درک می‌کنیم:

" گرایش‌های ایمانی مذهبی موجب آن است كه انسان تلاش‌هایی علی‌رغم گرایش‌های طبیعی فردی انجام دهد و احیانا هستی و حیثیّت خود را در راه ایمان خویش فدا سازد. این در صورتی میسّر است كه ایده‌ی انسان جنبه‌ی تقدّس پیدا كند و حاكمیّت مطلق بر وجود انسان بیابد. تنها نیروی مذهبی است كه قادر است به ایده‌ها تقدّس ببخشد و حكم آنها را در كمال قدرت بر انسان جاری سازد.

گاهی افرادی نه از راه ایده و عقیده‌ی مذهبی بلكه تحت فشار عقده‌ها، كینه توزی‌ها، انتقام گیری‌ها و بالاخره به صورت عكس‌العمل شدید در برابر احساس فشارها و ستم‌ها، دست به فداكاری می‌زنند و از جان و مال و همه‌ی حیثیّات خود می‌گذرند، همچنانكه نظایرش را در گوشه و كنار جهان می‌بینیم. ولی تفاوت یك ایده‌ی مذهبی و غیر مذهبی این است كه آنجا كه پای عقیده‌ی مذهبی به میان آید و به ایده قداست ببخشد، فداكاری‌ها از روی كمال رضایت و به طور طبیعی صورت می گیرد. "

طبقه بندی: شهید مطهری، اندیشه مطهر، جملات زیبا، ارتباط با خدا،
برچسب ها:شهید مطهری، مطهری، ایمان مذهبی، انسان و ایمان، نیروی مذهبی، مذهب، ورود آزادگان،
دنبالک ها:انسان و ایمان،

[ دوشنبه 26 مرداد 1394 ] [ 18:12 ] [ مجید ولی‌پور ]

[ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه