تبلیغات
شهید مطهری، معلم تمامی زمان‌ها - کتاب‌های شهید مطهری، قابل مردن و قابل تمام شدن نیست.

شهید مطهری، معلم تمامی زمان‌ها

کتاب‌های شهید مطهری، قابل مردن و قابل تمام شدن نیست.

شهید مطهری و آثارش در کلام رهبری

 

بیانات در دیدار اعضای کنگره‌ی حکمت مطهر ۱۳۸۲/۱۲/۱۸

 

شیوه‌یی پیدا کنید که این کتاب‌ها خوانده شود؛ هم در کتاب‌های درسی بیاید، هم در دانشگاه‌ها بیاید.... علما و فضلا و جوان‌ها - بخصوص طلاب جوان ما - باید یک دوره کتاب‌های شهید مطهری را خوانده باشند؛ که اگر می‌خواهند کاری بکنند، «من بنی فوق بناء السلفی» باشد؛ یعنی بر اساس آن فکر و روی شانه‌های شهید مطهری بروند.

 

بیانات در دیدار جمعی از روحانیون استان همدان‌ ۱۳۸۳/۰۴/۱۵

 

کاری که شهید مطهری کرد، امروز باید همه‌ی فضلای جوان در صدد باشند خود را برای آن آماده کنند؛ و اگر آماده هستند، اقدام کنند. شهید مطهری به عرصه‌ی ذهنیت جامعه نگاه کرد و عمده‌ترین سؤالات ذهنیت جامعه‌ی جوان و تحصیل‌کرده و روشنفکر کشور را بیرون کشید و آنها را با تفکر اسلامی و فلسفه‌ی اسلامی و منطق قرآنی منطبق کرد و پاسخ آنها را در سطوح مختلف در مقابل افراد گذاشت.

 

بیانات در دیدار جمعی از کارگران و معلمان ۱۳۷۰/۰۲/۱۱

 

آثار آن بزرگوار، مثل یاد او زنده است. کتاب‌های شهید مطهری، قابل مردن و قابل تمام شدن نیست. مبادا کسی خیال کند که ما از بعد از انقلاب تا حالا، که مرتب کتاب‌های شهید مطهری را طبع و منتشر می‌کنیم، تکراری است. نه، در سخن حق و در کلام حکمت، تکرار نیست.

 

بیانات در دیدار معلمان و فرهنگیان سراسر کشور  ۱۳۹۳/۰۲/۱۷

 

شما ببینید که ما مثلاً از شهید مطهّرى که نام مى‌آوریم، فقط به علم شهید مطهّرى اهمّیّت نمی‌دهیم، به تفکّر شهید مطهّرى اهمّیّت می‌دهیم. اگر کسى داراى تفکّر بود، این روحیّه موجب می‌شود که او بتواند مسائل مهمّ علم را هم کشف کند. اگر جوان ما، عالم ما، دانشمند ما متفکّر بار آمده‌باشد، از آن ذخیره‌ى دانشى که در اختیار او است، ده‌ها و صدها مسئله‌ى جدید مطرح می‌کند و پاسخ می‌گیرد.

طبقه بندی: شهید مطهری، اندیشه مطهر، شهید مطهری در نگاه بزرگان، جملات زیبا، امامت و رهبری، سخنرانی،
برچسب ها:شهید مطهری، مطهری، رهبری، آیت الله خامنه‌ای، مطهری از نگاه بزرگان، خامنه‌ای،

[ یکشنبه 10 خرداد 1394 ] [ 10:19 ] [ مجید ولی‌پور ]

[ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه